Włosy marnieją na skutek wielu czynników…
Zdziwiłabyś się, jak wiele rzeczy je niszczy…
- nieodpowiednie kosmetyki
- zła pielęgnacja – nieumiejętne używanie kosmetyków
- szarpanie podczas czesania i układanie fryzury
- gorąco z suszarki
- suche powietrze i klimatyzacja
- mróz, a nawet silne opady deszczu
- stres i zła dieta
- przyjmowane leki
- farbowanie i rozjaśnianie włosów
- prostowanie gorącą prostownicą
To tylko kilka z szeregu czynników przyczyniających się do osłabienia włosów i ich cebulek, osłonki, rdzenia… Słaby włos staje się matowy, wiotki, łamliwy, a cebulka nie jest mocno osadzona w mieszku włosowym. To sprawia, że kosmyki zaczynają wypadać ze zdwojoną mocą.
Czy istnieje coś, co w pełni zregeneruje włosy?
Szampony i odżywki do włosów działają powierzchownie, czyli na zewnętrzną osłonkę włosa. Podobne działanie mają maseczki – naprawiają włosy na powierzchni, ponieważ nie są w stanie przedrzeć się przez ich łuski.
Do pełnej regeneracji włosy potrzebują czegoś, co będzie w stanie wniknąć między łuski włosów i dostając się głębiej – usprawnić funkcjonowanie cementu międzykomórkowego, poprzez nawilżenie i odbudowanie jego struktury.
Ponieważ cement międzykomórkowy składa się w głównej mierze z wolnych kwasów tłuszczowych – do pielęgnacji włosów najlepiej nadadzą się naturalne olejki – czyli substancje, które mają wysokie stężenie jedno- lub wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.
Czym są naturalne olejki?
Naturalne olejki to substancje powstające w procesie tłoczenia na zimno nasion i orzechów roślin, które od wieków ceniono za swoje upiększające i lecznicze właściwości. Na pewno słyszałaś o oleju arganowym, kokosowym, makadamia, słonecznikowym, jojoba. Nierafinowana odmiana tych olejków ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Naturalne oleje dbają przede wszystkim o włosy i skórę głowy. Zapewniają kosmykom dogłębną regenerację, a regularnie wykonywane olejowanie włosów sprawia, ze stają się one piękne jak nigdy dotąd.
Czym jest olejowanie włosów?
Olejowanie włosów jest niezwykle prostym, a przez to komfortowym zabiegiem, który można wykonywać niemal w każdej chwili)niektóre metody olejowania możesz zastosować nawet w pracy lub siedząc w samochodzie i czekając w korku). Olejowanie włosów polega bowiem na nałożeniu naturalnego olejku lub ich mieszanki na włosy, lub na włosy z uwzględnieniem skóry głowy (ta druga forma olejowania jest cenniejsza dla włosów, ponieważ gwarantuje pełną regenerację kosmyków i ich cebulek).
Olejowanie włosów – dlaczego i jak to działa?
Olejowanie włosów działa dogłębnie na włosy. Oznacza to tyle, że kosmyki zyskują nie tylko piękny wygląd. Mają zapewniona kompleksową pielęgnację i ochronę oraz – co najważniejsze – są zregenerowane w miejscu, gdzie zaczyna się ich wzrost, kondycja i piękno, czyli w cebulkach włosowych.
Naturalne olejki są zbudowane z cząsteczek, które – odpowiednio dobrane do rodzaju włosów – są w stanie wniknąć do ich wnętrza i tam walczyć o piękno włosów.
Olejowanie włosów – jak je zrobić?
Olejowanie włosów najlepiej robić w zaciszu własnego domu. Najlepsze efekty przyniesie olejowanie zarówno kosmyków (suchych lub wilgotnych), jak i skóry głowy, która sprawnie absorbuje olejek i dzięki temu uzdrawia się, a procesy zachodzące na jej powierzchni normalizują się. Jak wykonać takie olejowanie?
Całonocne olejowanie włosów
Nałóż około 5 ml olejku na włosy oraz skóry głowy. Będzie to równowartość 1- 2 łyżeczek od herbaty. Taka ilość olejku w zupełności wystarczy, aby zregenerować i odżywić zarówno włosy, jak i skórę głowy. Ponieważ im dłużej olejek będzie znajdował się na twoich włosach , tym lepiej – zostaw go minimum na godzinę, a najlepiej po prostu na całą noc, a dopiero rano umyj włosy delikatnym szamponem.
Olejowanie włosów bez skóry głowy – czyli kondycjonowanie
Istnieje bardzo szybka, prosta i skuteczna forma olejowania, mająca zadbać natychmiast o wygląd włosów. Olejek (kilka jego kropli) nakłada się na włosy lub a same końce włosów. Pomoże to ułożyć fryzurę, wzmocni jej blask, ochroni i zabezpieczy kosmyki przed zniszczeniem. Takie olejowanie można robić nawet kilka razy w ciągu dnia: zawsze wtedy, kiedy czujesz, że twoje włosy straciły blask i sprężystość