olejowanie-na-suche-wlosyOlejowanie włosów jest zabiegiem, który pasuje do wszystkich włosów – niezależnie od koloru, grubości, kondycji. Olejować można nawet zdrowe włosy – one również wymagają bowiem zabezpieczenia i ochrony. Olejek do włosów powinien być oczywiście odpowiednio dobrany do porowatości włosów. Im bardziej zniszczone włosy, tym większa jest ich porowatość. Jeśli nie znasz stopnia porowatości swoich włosów, możesz sięgnąć po olejek, który sprawdza się na wszystkich rodzajach włosów, czyli rycynowy lub jojoba. Zawsze możesz też sięgnąć po dowolny olej przeznaczony dla włosów o średniej porowatości; przede wszystkim dlatego, że taki typ włosów ma większość ludzi na świecie. Olejki dla średnioporowatych włosów to przede wszystkim:

  • olej sezamowy
  • olej ze słodkich migdałów
  • olejek ryżowy
  • olej z awokado
  • olej makadamia
  • olej arganowy

Olejowanie na sucho jest najbardziej komfortowym sposobem olejowania. Wystarczy po prostu wejść do łazienki, rozczesać włosy i…nałożyć olejek. Jeśli po olejowaniu masz zamiar umyć włosy, możesz spokojnie wykonać pełne olejowanie włosów, czyli uwzględnić również skórę głowy i na nią nakładać olejek w niewielkich porcjach. Dobrze, jeśli olejowanie skóry głowy połączysz z masażem – to usprawni krążenie w skórze głowy i „zmusi” cebulki włosów do pracy. Dzięki temu pukle będą rosły mocniejsze i zdrowsze.

Olejek należy pozostawić na włosach (najlepiej kilka godzin, ale już 30 minut zapewni im sporą porcję odżywienia), po czym zmyć delikatnym szamponem.

Myli się ten, kto sądzi, że olej przeciąży lub przetłuści włosy. Jego działanie zaczyna się głównie we wnętrzu włosów, pod skórą głowy i w cebulkach. Delikatny szampon powinien sobie poradzić z nadmiarem oleju i dokładnie go zmyć.

Olejek na włosy można też stosować jako serum bez spłukiwania. Jest to najdogodniejsza i najmniej czasochłonna forma olejowania włosów na sucho. Wybrany olej nakłada się po prostu na suche włosy przed modelowaniem fryzury lub po – aby zabezpieczyć i zdyscyplinować poszczególne kosmyki. Wiele kobiet używa oleju wyłącznie na końcówki włosów – dzięki temu są one zabezpieczone przed wysuszeniem, urazami mechanicznymi i niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Olejek wchłania się we włosy i jednocześnie zabezpiecza je na cały dzień oraz zapewnia piękny, zdrowy wygląd i sprężystość. Olejowanie na suche włosy wespół z olejkiem w roli serum można stosować nawet kilkukrotnie w ciągu dnia (zwłaszcza, jeśli masz wyjątkowo zniszczone i przesuszone włosy wymagające regeneracji).